0
Twój koszyk jest pusty.

Poradnik


13.08.2017

Konserwacja niezbędna przed zimą…

Dlaczego warto konserwować podwozie?

 

Przed zbliżającym się okresem zimowym wielu kierowców przygotowuje swój samochód na trudniejsze warunki eksploatacji. Aby zrobić to profesjonalnie, niektórzy z nas wykonanie tych czynności powierzają warsztatom samochodowym. Niestety oferta większości z nich ogranicza się tylko do podstawowej obsługi. Warto ją jednak poszerzyć o konserwację podwozia.


Zabezpieczenie antykorozyjne podwozia powinno być podstawowym elementem przygotowania samochodu do zimy. To właśnie podwozie jest najbardziej narażone na mechaniczne uszkodzenia, na wilgoć oraz na działanie soli drogowej. Są to idealne warunki do powstawania korozji, tym bardziej, że nie widać jej na pierwszy rzut oka. W końcu, ilu kierowców zagląda pod swój samochód? Naprawy podwozia są bardzo drogie szczególnie, jeśli wynikły z wieloletnich zaniedbań. Odpowiednia konserwacja pozwoli stworzyć powłokę ochronną, która skutecznie zabezpieczy podwozie na kilka lat. W skrócie polega ona na dokładnym wyczyszczeniu podwozia, pokryciu powierzchni preparatem antykorozyjnym, po czym nakłada się środek konserwujący.
Konserwacja podwozia to bardzo istotny element w walce z korozją. Warto powtarzać tę czynność co kilka lat, tym bardziej, że nie jest to duży wydatek.

19.08.2015

Fakty i mity o LPG. Przeczytaj zanim zainstalujesz gaz w swoim samochodzie!
Montaż instalacji gazowej w samochodzie jest jednym z najbardziej ekonomicznych rozwiązań – zmniejszamy koszty tankowania, i to nawet o 50 procent! Wokół instalacji LPG narosło wiele pytań i mitów, dlatego przed montażem warto je wszystkie rozjaśnić.

09.04.2015

Przegląd samochodu

Samochód zużywa się jak każdy sprzęt. Poszczególne elementy auta nie są przecież wieczne.... 

17.02.2015

Po zimie....

Zima to ciężki okres dla każdego kierowcy nie ze względu na warunki drogowe, lecz eksploatacyjne pojazdu. Na co zwrócić uwagę, przygotowując samochód do sezonu letniego?

12.11.2014

Filtry w samochodzie trzeba regularnie wymieniać, żeby zapobiec poważnym awariom.

10.11.2014

Przegląd techniczny... bezpieczeństwo

06.11.2014

Skup samochodów powypadkowych za gotówkę...

29.10.2014

Przygotuj do zimy swoje auto....